Bilekler Group

kurumsal

1957 yılında kurulan BİLEKLER MAKİNA, Hafif İnşaat Makinaları imalatına başladığı 1959 yılına kadar otomotiv yedek parça sektöründe faaliyet göstermiştir. 1959 yılında ilk inşaat vincini tesislerinde üreten BİLEKLER MAKİNA, o günden sonra gelen talepler doğrultusunda seri üretim ve diğer inşaat makinalarının üretimine başlamıştır.

1999 yılında Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’nde, 4800 metrekare kapalı 8200 metrekare açık alana sahip yeni fabrika binasında üretime başlayan BİLEKLER MAKİNA, Bursa Serbest Bölgesi’ndeki 2000 metrekarelik fabrikasında da üretim, ithalat ve ihracat işlemlerini yürütmektedir.

BİLEKLER MAKİNA, kurulduğu günden bugüne değin farklı duruşu ve çizgisiyle, iş & inşaat makinaları sektöründe ülke ve dünya sektör arenasında önemli bir yere sahiptir.

Gerçekleştirdiği Ar-Ge yatırımlarının desteğini ve gücünü arkasına alan BİLEKLER MAKİNA, Türkiye’ de ilk defa inşaat vinci, asfalt kesme makinası, çok işlevli kompaktör, vibrasyon makinaları, sökülebilir depolu-dikine çalışır-demir kesme makinası ve çift tamburlu-belden kırma-oturaklı-tamburdan hidrolik vibrasyonlu silindir üretmesiyle adını sektöründe ilklere yazdırmıştır.

Türkiye genelindeki yaygın satış noktası ve mobil servis ekipleriyle kullanıcılarının her zaman yanında ve yakınında olan BİLEKLER MAKİNA, 5 kıtada 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmekte olup, 15 farklı ana kategoride de 340’dan fazla ürün ile dünyada da en geniş ürün yelpazesine sahip firmalardan biridir.

İleri teknolojiyi yakından izleyerek inşaat sektörünün makina ve ekipman gereksinimini fiyat, zaman ve kalite yönünden en uygun koşullarda tedarik etmek, yeni teknolojiler yaratmak, inşaat sektörünün gelişiminde önder olmak, sahip olunan bilgi birikimini ihracat alanında kullanmak ve her türlü şartlar altında gelişimi ve devamlılığı sağlamak…
Firmanın yurt içi ve yurt dışında ulaştığı başarılı konumunu sürekli geliştirerek faaliyet alanlarında dünyanın en iyilerinden biri olmak, dürüst ve güvenilir bir firma olarak müşteri memnuniyetini sağlamak ve ülkemizin beyin gücünün etkin ve verimli kullanılmasını sağlamak…